Nigdy nie jest to jednak 100% oszacowanej kwoty pożyczki. Lombardy zasadniczo najczęściej proponują gotówkę w wysokościach od 30-60% oszacowanej wartości zastawionego przedmiotu. Taką wycenę przeprowadza zazwyczaj rzeczoznawca z lombardu, zdarza się jednak, że stosuje się szacunki klienta. Niestety, statystyka pokazuje, że średnia wycena towaru przyjmowanego w lombardach stanowi średnio jedynie ok. 35 proc. Jego wartości.

Ile można dostać za telefon w lombardzie?

W niektórych przypadkach otrzymamy około połowy wartości rynkowej przedmiotu. Jest to jednak pułap maksymalny. Przykładowo zastawiając telefon wart 1000 zł, otrzymamy za niego maksymalnie 500 zł. W praktyce najczęściej pracownik lombardu zaproponuje nam jedynie 200-300 zł.

Celem zadawania pytań związanych z funkcjonowaniem serwisu sprzedażowego oraz oferowanymi przedmiotami, Klient może użyć sposobów wskazanych w § 2 ust. 4 regulaminu. Na żądanie Klienta Sprzedawca jest obowiązany wyjaśnić znaczenie poszczególnych postanowień umowy sprzedaży. Zgoda Klienta na przetwarzanie danych osobowych i związanie regulaminem jest dobrowolna i może być w każdym czasie odwołana. Brak zgody klienta na przetwarzanie danych osobowych, szczególnie tych o których mowa w § 5 ust. 2, zgodnie z zasadami regulaminu oznacza niemożliwości korzystania z niektórych usług Sprzedawcy, w tym składania zamówień.

Narzędzia hydrauliczne

Nie tylko ich analiza, ale przede wszystkim ich prezentacja. Niestety w wielu przypadkach prezentacje o danych są nie tylko nudne, ale również niezrozumiałe. Mimo wielu godzin siedzenia nad prezentacją efekty są co najmniej niezadowalające. Na szczęście są sposoby, aby ten problem rozwiązać. Rząd przekonuje, że ustawa ucywilizuje rynek pożyczek. Opozycja twierdzi z kolei, że jest dziurawa, a firmy przejdą do szarej strefy.

Jeżeli pożyczkobiorca przystanie na zaproponowane warunki, dochodzi do sporządzenia umowy pożyczki pod zastaw. Określa się w niej wszystkie warunki, w tym oprocentowanie, prowizję oraz inne koszty, termin spłaty i wartość zastawianego przedmiotu.

Narzędzia do rozrządu

Może to być zarówno dowód osobisty, prawo jazdy jak i paszport, a także akt własności lub inny wiarygodny dowód zakupu oddawanego przedmiotu. Największą zaletą lombardów jest stosunkowo prosta procedura poprzedzająca udzielenie pożyczki. Zwykle formalności zabierają zaledwie kilka do kilkunastu minut.

 • To właśnie na tej różnicy, lombardy zarabiają najwięcej.
 • Gdy warunki są przyjęte przez pożyczkobiorcę, sporządzana jest umowa pożyczki.
 • Natomiast sprzedaż zastawionych oraz nieodebranych rzeczy należy traktować jako niezależną od usługi udzielania pożyczek czynność dostawy towarów opodatkowaną na zasadach ogólnych.
 • Sprzedający zobowiązuje się zwrócić nabywcy wartość zamówienia w terminie 14 dni od dnia otrzymania przesyłki.
 • Co więcej, średnia wycena towaru to średnio ok. 35 proc.

Z kolei koszty pozaodsetkowe ograniczone są ustawowo do 25% kwoty pożyczki oraz dodatkowo do 30% za każdy rok trwania umowy. Jeśli natrafi się na ofertę pożyczki lombardowej, w której oprocentowanie przekracza szukajpozyczki to prawnie dopuszczone lub koszty są wyższe niż maksymalne, to sprawę można zgłosić do regionalnego rzecznika prawa konsumenta UOKiK. Kwoty kredytów lombardowych są zależne od wartości zastawu.

Akcesoria łazienkowe

Sprzedawca nie oferuje usługi montażu i uruchomienia Przedmiotów. Sprzedawca przyjmuje płatności wyłącznie w złotych polskich , chyba że indywidualna umowa z klientem przewiduje co innego. Klient zobowiązuje się odebrać przedmiot w terminie 3 dni, w godzinach otwarcia danego punktu z zastrzeżeniem treści §6 punkt 5. W przypadku wybrania opcji zakupu jako przedsiębiorca oprócz danych wskazanych w ust. Należy podać także nazwę firmy oraz NIP.

Kto pożycza pod zastaw?

Kto udziela pożyczek pod zastaw lub na poręczenie? O ile pożyczkę pod zastaw można wziąć w banku, firmie pożyczkowej, w lombardzie czy nawet od osoby prywatnej (inwestora), pożyczka na poręczenie nie jest aż tak popularnym produktem finansowym. Po pierwsze, znalezienie gwaranta nie należy do najłatwiejszych.

W lombardzie, jak w każdym sklepie może robić zakupy każdy, niezależnie od wieku czy płci. Podczas dokonywania zakupów nie ma konieczności okazywania dokumentów. Wystarczy posiadać odpowiednią ilość pieniędzy, która pozwoli na opłacenie zakupów. Do lombardu udajemy się więc przede wszystkim by zastawić rzeczy, a nie je sprzedawać. Przedmiot „przepada” dopiero, gdy po określonym czasie nie spłacimy naszego zobowiązania wobec instytucji. Zwykle pożyczki udzielane w lombardach są krótkoterminowe i spłaca się je w przeciągu miesiąca. Całkowite koszty zaciągnięcia pożyczki wynoszą zazwyczaj kilkanaście procent.

Usta

Jednorazowa opłata rejestracyjna, która jest niezwłocznie zwracana wnioskodawcy, wynosi 1 grosz (gdy Klient dokonuje opłaty rejestracyjnej na jeden z rachunków bankowych, w którym Spółka posiada swoje konto) lub 1 złoty . Pożyczkodawcą jest Soonly Finance sp.

 • Postój w pracy bloku ma potrwać – wedle obecnej informacji – do 25 stycznia, do godz.
 • Szczegółowe porady Konsument może również znaleźć na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, działającego pod adresem
 • Lombardy nie są w tej kwestii szczególnie wybredne.
 • Wiarygodność lombardu – Jest to kluczowy element oceny.

Za pożyczkę oczywiście lombard pobiera stosowną prowizję. Jeśli klientowi nie uda się zwrócić kwoty pożyczki, zastawiony przedmiot zostaje w lombardzie. Staje się własnością lombardu i może on go sprzedać z zyskiem. Technicznie rzez biorąc, w lombardzie nie sprzedajemy przedmiotów, ale je zastawiamy do czasu oczekiwanej spłaty. To, co dajemy w zastaw musi mieć wartość materialną. Może to być np. Cenna rzecz ruchoma – pierścionek, czy zegarek, a nawet zabytkowa kolekcja monet czy cenny obraz.

Butelki i akcesoria

Z całą więc pewnością nie należy podchodzić od usług pożyczkowych w lombardzie tak, jak do kredytu w banku lub pożyczki w znanej instytucji pożyczkowej. Z powodu faktu, iż do samej podstawowej kwoty kredytu lombard doliczy koszty pożyczki. Załóżmy, że dysponujemy rzeczą wartą 3 tysiące złotych.

 • Do zawarcia umowy niezbędny jest dokument stwierdzający tożsamość ze zdjęciem.
 • Jesteśmy zobowiązani do ochrony prywatności osób korzystających z naszych usług, na zasadach określonych w Ustawie o ochronie danych osobowych z 1997 r.
 • Przez kilka lat pracował w lombardzie, obecnie wykonuje rozmaite prace drukarskie i wysokościowe.
 • Ile wynosi oprocentowanie kredytu lombardowego?

Zaproponowana wycena zwykle jest znacząco niższa od realnej rynkowej ceny, choć ostatecznie wszystko zależy jednak od polityki przyjętej przez konkretny podmiot. Umowa ma być pisemna, aby konsument miał ją do celów dowodowych i powinien ją otrzymać najpóźniej w momencie jej zawarcia. Koszty pożyczki lombardowej nie mogą być wyższe niż jej 45 proc., a w przypadku wcześniejszej spłaty jej koszt ma być obniżony odpowiednio do okresu skrócenia.

Laminatory i akcesoria

Po złożeniu Zamówienia Sprzedawca niezwłocznie potwierdza jego otrzymanie oraz jednocześnie przyjmuje Zamówienie do realizacji. Z chwilą otrzymania przez Klienta powyższej wiadomości e-mail zostaje zawarta Umowa Sprzedaży między Klientem a Sprzedawcą. Podanie danych osobowych oznaczonych jako obligatoryjne jest dobrowolne, jednakże konieczne w celu dokonania rejestracji i finalizacji zamówienia. Od umowy możesz odstąpić – po zapłacie odstępnego i zwrocie wcześniej wypłaconej zaliczki w terminie przewidzianym w umowie. Standardowo jest to okres 7-31 dni.

regulamin lombardu

Klient zobowiązuje się odebrać przedmiot w terminie 3 dni, w godzinach otwarcia punktu. Lombard to miejsce gdzie można szybko pożyczyć pieniądze pod zastaw albo kupić określone rzeczy po bardzo atrakcyjnych cenach. Wypełnienie formularza zamówienia Klient rozpoczyna od wyboru, czy zamówienie ma być dokonane jako przedsiębiorca czy jako osoba fizyczna, poprzez zaznaczenie odpowiedniej opcji. Lombard może odmówić wydania towaru w przypadku, gdy klient nie będzie posiadał przy sobie dowodu tożsamości lub odmówi jego okazania. Zwrotu pożyczki może dokonać Pożyczkobiorca, bądź osoba do tego upoważniona przez Pożyczkobiorcę w chwili podpisania umowy. Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie.

Pożyczki pod zastaw samochodów i innych pojazdów

Do zachowania terminu wystarczy odesłanie przedmiotuprzed jego upływem. Konsument ponosi tylko bezpośrednie koszty zwrotu przedmiotu, takie jak koszt dostawy przedmiotu do Sprzedawcy na adres Sprzedawcy – adres, z którego dokonano sprzedaży. Kredyt lombardowy jest zawsze udzielany pod zastaw. To jedyna forma jego zabezpieczania.

regulamin lombardu